Všeobecné obchodní podmínky (dále jen „VOP“) pro nákup v internetovém obchodě MANIEGO.cz

Regina Khomová, DiS.
Josefa Česáka 79, 503 12 Neděliště, Česká republika

IČ: 64233910
vedena v živnostenském rejstříku Magistrátu města Hradec Králové od 1.8.2009 jako 
Fyzická osoba
Úřad příslušný podle § 71 odst. 2 živnostenského zákona je Magistrát města Hradec Králové

Datová schránka: 5hgr9en
DIČ: CZ7253136066
plátce DPH

Platba v CZK v ČR č.ú.: 2100136465/2010

Platba v EUR v SR č.ú.: 2800136466/2010

mobil: +420 774 13 18 19
e-mail: 
obchod@maniego.cz

Tyto Obchodní podmínky upravují vzájemný obchodní vztah mezi odběratelem (dále jen "kupující") a provozovatelem internetového obchodu www.maniego.cz (dále jen "prodávající"). 

1. Všeobecná ustanovení

Kupující je povinen seznámit se s těmito obchodními podmínkami před zahájením objednávky. Kupující učiněním objednávky stvrzuje, že akceptuje Obchodní podmínky pro dodávku zboží vyhlášené prodávajícím. Vztahy mezi kupujícím a prodávajícím se řídí těmito Obchodními podmínkami, které jsou zároveň pro obě strany závazné.

2. Objednání zboží a služeb

Předmětem smlouvy je pouze zboží uvedené v objednávce. Rozměry, hmotnost, vlastnosti a ostatní údaje uvedené na našich stránkách jsou údaji nezávaznými a vycházejícími z údajů výrobců. V případě, že v průběhu doby, kdy bylo zboží objednáno, došlo ke změně dodávaného sortimentu ze strany dodavatele, má prodávající právo objednávku po dohodě s kupujícím modifikovat nebo od ní jednostranně s okamžitou platností odstoupit. Stejné oprávnění si vyhrazuje i v případě, kdy výrobce přestane dodávat objednaný produkt nebo uvede na trh novou verzi produktu, popřípadě výrazným způsobem změní cenu produktu. Podmínkou pro naplnění platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých požadovaných údajů a náležitostí uvedených v objednávkovém formuláři. Objednávka je zároveň návrhem kupní smlouvy, kdy samotná kupní smlouva posléze vzniká samotným dodáním zboží. Cena zboží uvedená v katalogu internetového obchodu je závazná po celou dobu jejího zveřejnění v internetovém obchodě, její změnu oznámí dodavatel rovněž uveřejněním v internetovém obchodě.

Všechny uváděné ceny jsou včetně DPH. Jsme plátci DPH.

3. Potvrzení objednávky

Objednávka je přijata do 24 hodin, potvrzení objednávky vám zašleme e-mailem, o odeslání budete taktéž informováni e-mailem. V případě nejasností Vás budeme neprodleně kontaktovat.

4. Platby

Platba na účet v CZK
č.ú.: 2100136465/2010

Platba na účet v EUR
č.ú.: 2800136466/2010
IBAN: CZ0920100000002800136466
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Platba se zadává jako SEPA platba, nikoli jako platba do zahraničí. (SEPA platba je bezhotovostní převod peněžních prostředků v měně EUR s poplatkovou dispozicí SHA, kdy příjemce i plátce hradí poplatky u svých bank, bez omezení výše převodu. Částka převáděná na účet banky příjemce je připsána do jednoho dne po datu splatnosti příkazu).

Platba v hotovosti
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

5. Zrušení objednávky

Každou objednávku lze do okamžiku o vyrozumění o expedici zboží zrušit a to telefonicky, či e-mailem a to bez udání důvodu. Stačí uvést jméno, e-mail a číslo objednávky. Pokud kupující opakovaně neplní svůj závazek odebrat a zaplatit závazně objednané zboží, prodávající má právo vyřizování dalších objednávek tohoto nakupujícího pozastavit, případně odmítnout. Objednávku nelze zrušit, pokud byla vyexpedována. 

6. Balné a poštovné

Balné je vždy zdarma. Pro zásilky si zákazníci mohou vybrat z těchto způsobů doručení:

* Česká pošta, Slovenská pošta
* Kurýr DPD + odběrná místa DPD
* Zásilkovna
* Osobní odběr

7. Dodací lhůta

Dodací lhůta je od 1-3 pracovních dnů, není-li dohodnuto jinak.  Lhůta platí pro objednávky došlé do 12:00 hod. Prodávající má povinnost vyřídit závaznou objednávku a odeslat objednané zboží na adresu uvedenou v objednávce. Prodávající si vyhrazuje právo odmítnout vyřízení objednávky, pokud je zadaná doručovací adresa zjevně pochybná. O tomto odmítnutí zašle informaci na e-mailovou adresu kupujícího. 

8. Vrácení a výměna zboží

dle § 1829 občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) má kupující právo od smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí plnění. 

Vrácené zboží nesmí být poškozené, používané nebo jinak znehodnocené a musí být opatřeno originálními etiketami, označeními a obalem (krabičkou). Přepravní obal musí odpovídat charakteru zboží a jeho ochraně před poškozením při dopravě. Kupující doručí vrácené zboží osobně nebo přepravcem na adresu prodávajícího: Regina Khomová, Josefa Česáka 79, 503 12 Neděliště nebo využije možnost bezplatného zaslání přepravcem Zásilkovna. Do zásilky s vráceným zbožím uveďte, prosím: „Vrácené zboží“, číslo objednávky a formu vrácení peněz. V případě zpětné platby na účet nezapomeňte uvést Vaše bankovní spojení. Viz Příloha 1 VOP. 

V případě vrácení zboží a bezplatného zaslání lze využít služby Zásilkovna. Kupující kontaktuje prodejce předem za účelem sdělení adresy podatelny a zaslání etikety, kterou označí vrácené zboží. Náklady na zpětné zaslání nese prodávající. 

Volbou jiného přepravce nese náklady na zpětné zaslání kupující. 

Při objednávce s celkovou cenou zboží nad 1 500,- Kč neúčtujeme dopravné. Vrací-li zákazník část zboží a původní podmínka dopravy zdarma již není splněna, jsou od vrácené částky za zboží odečteny náklady vynaložené na dopravu, kterou si zákazník zvolil při prvotní objednávce. 

Pokud kupující zvolil jiný, než nejlevnější nabízený způsob dodání zboží, který prodávající nabízí, vrátí prodávající kupujícímu náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží. 

Prohlídka zásilky před zaplacením je možná pouze na pobočkách Zásilkovna, ostatní přepravci tuto službu neumožňují. Přijmout či odmítnout lze pouze celou zásilku.

9. Reklamace a záruka

Případné reklamace vyřídí prodávající ke spokojenosti kupujícího, dle individuální dohody a v souladu s platným právním řádem. Kupující je povinen zboží po jeho převzetí prohlédnout tak, aby zjistil případné vady a poškození. Za vady vzniklé přepravou neručíme. Při zjevném poškození balení lze zásilku odmítnout či sepsat s dopravcem protokol o závadách. Na veškeré zboží se vztahuje zákonná záruční lhůta 24 měsíců. Záruka se vztahuje pouze na výrobní vady. Záruka se nevztahuje na vady vzniklé běžným používáním, nesprávným použitím výrobku a nesprávným skladováním.

Postup při reklamaci:

- případné vady je kupující povinen neprodleně hlásit prodávajícímu vždy písemnou formou

- kupující vyčká na vyrozumění ze strany prodávajícího o tom, zda má zakoupené zboží posílat zpět

- pokud ano, zboží zašle jako doporučený balík (ne na dobírku) na adresu uvedenou ve VOP, či prodejce kontaktuje předem za účelem sdělení adresy podatelny přepravce Zásilkovna či Uloženka a zaslání etikety, kterou označí vrácené zboží

- do zásilky uveďte důvod reklamace, adresu, číslo faktury

Prodávající reklamaci vyřídí co nejrychleji, nejpozději do 30 dnů od jejího vzniku, tedy převzetí zboží. Odstranění vad zboží v záruční době zajistí na svůj náklad prodávající. 

10. Ochrana osobních údajů, zasílání obchodních sdělení

Kupující bere na vědomí, že jím poskytnuté osobní údaje budou prodávajícím zpracovávány
a uchovávány v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů (č. 101/2000 Sb.) za účelem plnění předmětu smlouvy a rovněž v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č.2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů), jinak známým jako GDPR.

Kupující má právo být informován, jaké údaje o něm prodávající eviduje, a je oprávněn tyto údaje měnit, případně písemně vyslovit nesouhlas s jejich zpracováváním. Dozor nad ochranou osobních údajů vykonává Úřad pro ochranu osobních údajů.

Podrobnosti o rozsahu zpracovávaných údajů jsou popsány v samostatném dokumentu Ochrana a zpracování osobních údajů.

Potvrzením objednávky kupující bere na vědomí, že prodávající je dle zákona č. 480/2004 Sb.
o některých službách informační společnosti, oprávněn zasílat na sdělenou elektronickou adresu obchodní sdělení. Kupující může prodávajícímu sdělit, že odvolává souhlas se zpracováním osobních údajů pro marketingové účely nebo tak může učinit kdykoliv prostřednictvím svého zákaznického účtu na internetových stránkách prodávajícího.

Prodávající se zavazuje, že osobní údaje, které mu poskytl kupující, bude používat pouze k účelům, které souvisejí se službami obchodu Maniego, a že je neposkytne žádné třetí osobě, pokud to bezprostředně nesouvisí s vyřízením objednávek včetně distribuce objednaného zboží.

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz. 

11. Ostatní

Ostatní zde neuvedené záležitosti se řídí právním řádem České republiky, zejména občanským zákoníkem (č. 89/2012 Sb.), zákonem o ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb.), a dalšími právními předpisy.

Tyto Obchodní podmínky jsou platné od 10.12.2019. Prodávající si vyhrazuje právo změnit jejich obsah bez předchozího upozornění. 

Příloha č. 1 Formulář pro odstoupení od kupní smlouvy